Informacija apie blokeliu kainas teikiama tik el. pastu: dovile [at] euromac2.lt
Lietuvoje pastatytas A+++ klasės energiškai efektyvus gyvenamasis namas, naudojant vokišką EUROMAC 2 liktinių klojinių sistemą (2016m.)
Energiškai efektyvus (pasyvų, nulinio, pliusinio energijos suvartojimo) A+++ klasės gyvenamasis namas pastatytas naudojant vokiškos EUROMAC2 statybinės sistemos konstrukcinius elementus: sienų blokelius M100/45 ir M100/35, apšiltintos perdangos klojinius MHP ir stogo plokštes MTP2. Papildoma perdangos konstrukcinė TR armatūra sukomplektuota Lietuvoje, remiantis gamintojo rekomendacijomis.
2015-iesiems einant į pabaigą EUROMAC 2 energetiškai efektyvus gyvenamasis namas kyla Suvalkijoje

EUROMAC 2 gyvenamasis namas iš liktinių klojinių statomas Suvalkijoje (2015 m. spalis - gruodis).
Namo lauko sienos sumontuotos iš storiausių neoporo blokelių M100/45 (R=10.31 m2K/W). Garažo sienoms naudojami suarmuoti neoporo liktiniai klojiniai M100/35 (R=5.88 m2K/W). Specialios gamyklinės sienų atramos naudotos tam, kad sienų mūras būtų sumūrijamas daug greičiau ir tiksliau. Sienų montavimas paprastas, iškart surenkamos viso aukšto sienos, po to betono siurbliu (arba rankiniu būdu) į tarpą užpilamas betonas.
Šią statybinę sistemą palyginus su statyba iš mūro blokelių, EUROMAC2 namui jokios papildomos termoizoliacines medžiagos nebenaudojamos.
Objekto tarpaukštinei perdangai sumontuotos iškart apšiltintos perdangos klojiniai MHP, o stogo konstrukcijai - stogo apšiltinimo plokštės
MTP2-23.
Naudojant vokiškuosius EUROMAC2 statybiniai blokelius - sienų liktinius klojinius bei perdangos ir stogo termoizoliacines plokštes, pasyvieji gyvenamieji ir komerciniai objektai visoje Europoje statomi nuo 1986 metų. Lietuvoje - nuo 2008 m.
Daugiau naujienu musu Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/Euromac2-konstrukcijos-1078473048829443/
Euromac 2 Apdaila
Euromac 2 namai
Gerbiami mano tinklapio lankytojai,
nors tai, kas čia bus parašyta, tiesiogiai su foldingu yra nesusiję, tačiau gali Jus priversti susimąstyti, ypač jei ateityje planuojate statytis/įsigyti nuosavą namą. Priimkite tai kaip apžvalginį/reklaminį mano straipsnį.
Bandžiau pasvarstyti, nebūdamas statybininkas nei architektas, iš ko galima pasistatyti namą: 1. plytų; 2. statybinių blokelių (keraminių, silikatinių, akytbetonio); 3. rąstų; 4. karkasinius (medžio plokščių); 5. modulinius (skydiniai); 6. gelžbetonio (perkant nulietas sienas arba liejant statybos aikštelėje); 7. putoplastinių SAM blokelių; 8. molio, šiaudų ir kt. konstrukcijos.
Trumpai aptarkime šių statinių (kiekvienos grupės) darbo ir medžiagų kainas, ekologiškumą, praktiškumą ir galimybes.
1. Apie plytinius namus nereikia daug kalbėti, daugelis juose gyvename, matėme statant, o gal ir patys vaikystėje nešiojome plytas. Patogus statybos būdas tuo, kad plytas gali paduoti vaikai, statybos gali būti bet kada sustabdomos, nebijo saulės, lietaus. Minusas - statybiniai elementai sumoje daug sveria, atvežimui reikia naudoti sunkiąją techniką, nuolat maišyti skiedinius, tikrinti kiekvienos plytos horizontalumą ir vertikalumą. Dar vienas dalykas - plytos, ar silikatinės ar keraminės - yra kepamos labai aukštoje temperatūroje, o tam sueina daug elektros, dujų ar mazuto, kas turėtų nepatikti žaliesiems, ir įtakoja gan aukštą kainą.
2. Statybinių blokelių matmenys didesni už plytų, o svoris santykinai mažesnis. Tai patogu statybos požiūriu, tik tiek kad vaiko jau nebeįdarbinsi.. :) O gamyba tokia pat kaip plytų, išskyrus betoninius blokelius. Betonas gamybos požiūriu mažiau kenksmingas pasauliniam klimatui nei plytos, nors cemento gamybai irgi reikia aukštos temperatūros. Bet betono sudėtyje pagrindinę dalį sudaro žvyras, kurio nereikia kaitinti, tuo tarpu plytose visą svorį sudaro kaitinama masė. Taigi 1:0 betono naudai. Tvirti, tinkantys daugiaaukščiams, nedegantys elementai. Bet deja, labai gerai praleidžiantys šilumą.
3. Rąstiniai namai buvo populiarūs prieš 1000 metų, išlieka ir dabar. Kodėl? Manau dėl to, kad plytų vienišas žmogus neišsikeps, o medį užsiauginti ir nusipjauti gali. Pliusai - statybai nereikia aukštos temperatūros, gali daryti perdangas. Minusai - vienas nepakelsi, per pirmus metus namas susiguli (sėda apie 10 cm), todėl net ir uždėjus stogą negalima dėti nei durų nei langų (nes gali užstrigti negrįžtamai, deformuotis, suskilti ar pan.). Naujos technologijos dar rekomenduoja rąstus tekinti, kartais net perpjauti išilgai ir suklijuoti priešinga orientacija, tokiu būdu išvengiant dalies galimų problemų. Deja, daugybė senovinių statinių ir netgi miestų nuėjo dūmais, kas nėra labai malonu, investuojant šimtatūkstantines sumas. Aišku, kaip ir visais kitais atvejais, mūsų kraštuose reikia apšiltinti.
4. Apie karkasinius žinau nedaug. Pvz. nežinau, kiek tonų varžtų ir vinių sueina į vieną namelį. Bet pvz. žinau, kiek reikėjo vienam entuziastui degtukų, kad pagamintų visai geros kokybės styginių instrumentų ansamblį: 1,5 milijono, arba 20 tūkstančių dėžučių. Karkasinis namas man panašus į degtukų namelį, kuris gan pigus, bet ir dega gerai, ir stipresnio vėjo gali būti aplamdytas. 1:0 rąstų naudai :) Pliusas gi karkasinės technologijos - stogų dengimas, t.y. praktiškai visi šlaitiniai stogai dedami ant gegnių, ir tokiu principu beveik visos statybos atiduoda pagarbą varžtų ir plaktukų menui.
5. Skydiniai namai man buvo naujiena: pasirodo, gamyklose gaminami standartiniai moduliai, kuriuos galima įvairiausiai jungti tarpusavy, ir išgauti bet kokias formas, bet visai nepastebint kad namas “suklijuotas”. Dėl kokybės nesiginčysiu, turi jie daug privalumų, pvz. esant reikalui namą gali susimažinti arba pasididinti, net perkelti dalimis į naują vietą :) Minusų beveik nėra: ilgaamžiai, tvirti, gražūs. Aišku, pats nepasistatysi, turi pirkti gatavą iš gamyklos.
6. Daug negero teko girdėti apie blokinius (gelžbetoninius) daugiabučius: šlapios sienos, šalti kampai, bloga garso izoliacija, netinkamai sutvarkyti armatūros sujungimai ir kt. Kalbant apie vienbučius namelius, kur nesudėtinga gerai prižiūrėti visus kampus bei sujungimus, apšiltinti sienas, ir nėra piktų kaimynų - mane visai buvo sudominęs toks variantas. Pagal kainą jis buvo kitas pigiausias po karkasinio namo, sienos lygios, su bet kokios formos ir dydžio angomis pagal užsakymą. Bet gelbžbetonio blokams ir perdangoms reikalinga super sunki technika, tiek atvežti, tiek montuoti. Vėl susiduriam su visiška priklausomybe nuo firmos ir gamyklos. 1:0 plytų naudai :) O jei kalbėsime apie monolitinę, nulietą statybos aikštelėje gelžbetonio konstrukciją, tai čia jau žemės ir dangaus stichijoms neįveikiama tvirtovė gaunasi - turtingų arba stabilumą mėgstančių žmonių svajonė.
7. SAM - “statybų apšiltinimo medžiagos” - iš tiesų labai neblogas pasiekimas kaip Lietuvos UAB’ui : 500 namų per 9-erius metus, ir net keletas apdovanojimų už ekologiją. Trumpai apžvelgti neišeis, nes iš pirmo žvilgsnio minusų nėra: gražūs, lengvi, šilti statybiniai elementai, beveik putoplastinės plytos, į kurių ertmes galima lieti betoną. Nenuostabu, kad žmonės susižavi tokia naujove… Bet užtenka pamatyti, kaip realybėje statomi tokie namai, ir pradedi mąstyti: ar čia rimta firma?.. Pirmas dalykas - elementų minkštumas ir deformacijos: betoną reikia pilti rankomis ir labai atsargiai, kad nesulūžtų putoplastinės pertvaros, kurioms lūžus siena pasidalina išilgai ir betonas išsilieja. Antra, iš abiejų pusių reikia sieną sutvirtinti, išlaikyti vertikalumą - tam tikslui naudojamos nevienodos, neišvaizdžios lentos ir pagaliai, kurių bent vienam nuslydus ar sulinkus - siena vėl pasidalina pusiau. Trečias dalykas, perdangoms ir stogui reikia naudoti tradicines technikas, t.y. rąstus, plokštes ir kt., kam reikalinga papildoma kėlimo technika. Apibendrinant, yra žmonių kuriems tokia saviveikla tikrai yra prie širdies, kurie patys maišys betoną, kibiriuku pilstys, ramstys sienas pagaliukais ir viską pasidarys pats iki galo. Visą tą svorį, kuris sutaupomas dėl SAM blokelio lengvumo reikės kompensuoti armatūra, kurią reikia įsigyti pačiam ir įdėti per visą sienų ilgį bei aukštį pačiam. Na o įdomiausia tai, kad anot gamintojų, jų putoplastas atlaiko 2,5 valandos atviros liepsnos… Gal ir tiesa :)
8. Atrodytų, super ekologiški namai yra iš šiaudų ir molio. Tai labai didelė naujiena Lietuvoje (pirmas namas pastatytas berods tik 2009-aisias), bet jau sena praktika šiltuose kraštuose. Pliusai - šilta, ekologiška. Minusai?.. Tas pats kaip ir blokeliai, tik iš supresuotų šiaudų ir visokių rišančių priedų. Truputį abejoju, ar namas ilgaamžis, ir visai neabejoju, kad šiaudai ir molis labai gerai geria vandenį. Teko matyti, kad į tokį namą eina labai daug medienos, kas jį daro panašų į karkasinį. Na, o norint jį pasistatyti kelių aukštų, tai ir rąstai sueina. Tikrai nauja, tikrai smagu - gali pats viską daryti savo rankomis, iš savo žaliavų, bet mano nuomone, tai tokia pat ekologija, kaip vietoj gamtinių dujų ar akmens anglies deginti pjuvenų arba tų pačių šiaudų briketus. Atsiprašau, jei kas dėl to nesutinka.
9. Euromac 2 statybos sistema. Turbūt girdite apie tai pirmą kartą, ir tai nėra nuostabu. Iš vienos pusės taip nutiko dėl to, kad ši nauja technologija yra patentuota, todėl nėra lengvai prieinama. Kokia to patento esmė? Tai konstrukcija iš putoplasto ir plieno. T.y. jokia įmonė pasaulyje negali gaminti ir pardavinėti plienu armuoto putoplasto. O tai yra galingas įrankis statyboje. Kokia tokio įrankio esmė? Kaip ir SAM atveju, tuščiaviduris, bet plienu armuotas vieno metro ilgio blokelis, sveriantis 5 kg, sukurtas LEGO kaladėlių principu, montuojasi kaip konstruktorius kokia tik nori kryptimi. Storas putoplasto sluoksnis garantuoja minimalius šilumos nuostolius, o į surinktą konstrukciją vienu užpylimu supilamas skystas betonas, vėliau sudarantis monolitinę sienų struktūrą. Skirtingai nuo SAM, tai masyvesnė ir tvirtesnė struktūra - vien dėl į putoplastą įlietų plieno strypelių, be to blokelio išmatavimai trigubai didesni, todėl jie greičiau montuojami. Tiesa, ramstymas reikalingas kaip ir SAM blokelių atveju, jei norima vienu užpylimu pripildyti ilgą ir aukštą sieną, tačiau tam Euromac2 elementuose yra specialios tvirtinimo vietos ir specialūs parėmimo laikikliai. Perdangos (grindys) bei šlaitinis stogas yra tokio pat storo armuoto putoplasto, pro kurį, skirtingai nuo visų kitų stogų tipų, neišeina 90% šilumos. Atkreipkite dėmesį - šiltas stogas yra bene svarbiausias namo elementas, kalbant apie šilumos taupymą, o 7 ar 10 metrų ilgio vientisa stogo ar perdangos plokštė sveria tik 30-50 kg (iki 6 kg/metrui), todėl nereikalinga jokia kėlimo technika. Euromac 2 patentuota technologija yra ilgai lauktas atradimas šalto klimato šalims, o SAM ar Velox (medžio drožlių blokelis, apšiltintas putoplastu) bandymai nugvelbti rinkos dalį yra nelabai konkurentabilūs, nes per 30 metų Euromac technika pasiekė savo. Tai šiandienos, namai, ir tai yra puiki proga pasistatyti būstą, kuriam atvežti reikalingas tik vienas vilkikas su priekaba ir du betonvežiai, o susikonstruoti gali vienas pats. Šiltas, lengvas, paprastas, greitas, tvirtas. O gal net ir nebrangus. Bet negaliu sakyti kad tai ateities namai dėl vienos labai paprastos priežasties: putoplastas gaminamas iš gamtinių dujų ir naftos, o šie resursai per ateinančius 100 metų baigsis, ir niekas tokių namų nebestatys.
Iš esmės aš apsisprendžiau dėl Euromac 2.
Pasirinkus kuo paprastesnį namo projektą ir storiausią apšiltinimą, naudingo kvadrato kaina sieks tik 1.000 Lt. Vidinis 5 cm putoplasto sluoksnis yra minkštas, ir jame lengva paslėpti vamzdžius ar elektros kabelius, o iki betono užpylimo tuščiaviduriame sienų karkase ar perdangoje labai paprasta daryti kiaurybes ateinančioms ar vidinėms komunikacijoms. Įsirengus langus namo pietinėje pusėje, žiemą namo papildomai apšildyti nereikės: saulės ir buitinių prietaisų šiluma kaupsis namo viduje, pasišalindama tik su išvėdinamu oru. Tai yra tikrai praktiška ir prasminga: nenaudodami papildomų resursų būsto šildymui, kasmet sutaupysite nuo 1000 iki 5000 Lt vien už kurą, neskaičiuojant katilų ir kitų šilumos paskirstymo sistemos įrengimo vienkartinių kaštų. Pagrindiniai šilumos šaltiniai buityje yra elektrinė viryklė, virdulys, šaldytuvas, boileris, televizorius, indaplovė, skalbimo mašina, kompiuteris (jame gali būti įdiegti ir FAH klientai :) . O jei turėsite ir nedidelį židinį - šalčiausi speigai Jums nebaisūs!
Reklamuoju šią statybą, nes ji novatoriška, drąsi, ištobulinta, išbaigta, ir labai ekonomiška. Laikui bėgant, mano nuomone, patento fiskalinė dalis mažės bendroje statybos elementų kainoje (per 10 metų ji sumažėjo daugiau nei dvigubai), o savikaina yra tikrai maža (ar kada atkreipėte dėmesį, kad polistirenas naudojamas vienkartinių indelių gamyboje, sveriant maisto produktus ir kitur maisto pramonėje, ir yra ne tik pigus, bet ir nekenksmingas sveikatai?), ir sumoje tai bus pati pigiausia alternatyva tradicinei statybai.
Plačiau apie Euromac 2 - čia .
Kalbant apie save, perspektyvoje norėčiau pats savo rankomis pasistatyti tokį namą. Piešinius jau turiu, taip pat turiu pažįstamą architektą, kuris iš mano piešinio gali padaryti tvarkingą projektą. Susiplanavus pinigus, artėjant eiliniam pavasariui reikėtų įsigyti “caravan” tipo mobilų namuką, kuris būtų pastatytas žemės sklype. Būtinai reikia elektros ir vandens, kas geriausiu atveju būtų pasiekiama gegužės mėnesio viduryje, jei sklypas užmiestyje. Iki to laiko galima išsikasti namo duobę, nes aš asmeniškai norėčiau namo su rūsiu, ir gauti tikslią projekto sąmatą. Atsiradus galimybei gyventi mobiliame “caravane” (plastikiniai langai, elektrinis šildymas, boileris, vietinė kanalizacija), jau galima siųsti projektą Euromac2 gamintojams, ir po 2-3 savaičių jau pradėti statybas. Birželis, liepa, rugpjūtis - 12 savaičių, per kurias jau būtų ne tik stogas, bet ir langai su durimis (papildomos būtinos išlaidos, neįeinančios į namo dėžutės sąmatą). Man kol kas problematiškai atrodo elektros ir vandentiekio perkėlimas į namą, bet projekte tas viskas turi būti paruošta. Su minimalia Euromac2 brigados pagalba, rugsėjį jau galima būtų pradėti kūrenti židinį ir kraustyti baldus. “Caravanai” patogūs tuo, kad juose esantys baldai gali būti išmontuoti ir lengvai pernešti, o kai kurie nameliai visai nauji, nenudėvėti, tiesa tai prideda prie namo kainos dar +30.000 Lt.
Kol kas tiek, kai pradėsiu nuosavą statybą būtinai parašysiu daugiau :)
Ačiū už dėmesį, Aurimas Stulpinas
2010-07-29Namo statyba Norvegijoje
|
Įmonė "EKO HAUS" tiekia konstrukcijas namo statybai NorvegijojeNaudojant EUROMAC 2 statybinės sistemos lauko sienų konstrukcijas M100/30, naujai statomo namo cokoliniam aukštui. Norvegija, miestelis Borsa.
|
2010-04Akcijos ir nuolaidos
|
Statome namus ir tiekiame apšiltintas EUROMAC2 konstrukcijas ne tik Lietuvoje, bet ir už šalies ribų (Danija, Vokietija, Norvegija, Lenkija, Latvija, D.Britanija, Estija ir kt. šalys). |
EUROMAC2 statybinę sistemą rekomenduoja |
VGTU rekomendacijosPer keturis darbo metus sulaukėme statybos studentų klausimų, inžinierių, architektų, konstruktorių, projektuotojų dėmesio ir puikių įvertinimų.
Ypatingai EUROMAC 2 konstrukcijomis efektyvios energijos pastatų statybai domėjosi Vilniaus Gedimino technikos universiteto statybos fakulteto, Statybos technologijos ir vadybos katedros docentai. Puikų įvertinimą gavome iš VGTU doc. dr. Andrejaus Karablikovo. Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai rengia kursinius ir diplominius darbus pagal šią statybinę sistemą. |
2009-04-15RESTA 2009
|
2009 m. balandžio 7-10 dienomis dalyvavome tarptautinėje statybos ir remonto parodoje RESTA ir pristatėme Lietuvos rinkai naujieną, parodoje pažymėtą raide "N" - sertifikuotos EUROMAC 2 statybinės sistemos konstrukcijas, skirtas dvigubai nei tradicinės statybos namas taupančio šilumą, efektyvios energijos namo taip pat ir pasyvaus namo statyboms.
Reportažas apie EUROMAC 2 statybinę sistemą pristatančią įmonę "EKO HAUS" Laida "Pradėk nuo savęs", 2009-04-24 ("Lietuvos ryto" televizija). |